Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Haberler: Forumumuz yenilendi ve artık daha dinamik. Sürekli güncel içeriklerle giderek büyümeye devam ediyor. Bizimle birlikte olan herkese çok teşekkür ederiz!


İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - beowulf

Sayfa: [1] 2 3 ... 45
1
Yeni Başlayanlar / Ynt: bytecoin wallet pc kasma sorunu
« : Mayıs 09, 2018, 02:11:08 ÖÖ »
Ek olarak kazdığın Bytecoin'leri eğer sana gönderdiğim konudan madencilik yaparsan o da Minergate, kazdığın Bytecoin'leri en az 100 BCN'ye ulaştığında bilgisayarına kurduğun Bytecoin wallet'dan "Bytecoin Wallet adresini" kopyalayıp, Minergate'den Withraw diyip o adresi yapıştırıp cüzdanına çekebilirsin.

http://madencilik.bytecointr.com adresinden de madencilik hakkında bilgi alabilirsin.

2
Yeni Başlayanlar / Ynt: bytecoin wallet pc kasma sorunu
« : Mayıs 09, 2018, 02:09:03 ÖÖ »
nihayet güncelleme bitti
Merak ettiğim burda nasıl kazı yapıcağım.
Yaptığım kazı nasıl cüzdana eklenecek
Neden hiç cevap yok


Bytecoin kazmak için http://bytecointr.com/yeni-baslayanlar/minergate-ile-bytecoin-madenciligi-nasil-yapilir-143/ başlıklı konuya bakabilirsin.

Kazım yapmayla ilgili aklına takılan bir konu olursa buraya yazarsan sana hızlı yardımcı olabiliriz.

3
Yeni Başlayanlar / Ynt: bytecoin wallet pc kasma sorunu
« : Mayıs 09, 2018, 02:07:42 ÖÖ »
nihayet güncelleme bitti
Merak ettiğim burda nasıl kazı yapıcağım.
Yaptığım kazı nasıl cüzdana eklenecek
Neden hiç cevap yok


Güncellemenin süremesi node sayısı ve internet hızına bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor. Anladığım kadarıyla da senkronizasyon işlemi bitmiş.

Cüzdanını kullanmaya başlayabilirsin.

4


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, gizlilik odaklı kripto para Bytecoin’i listelediğini duyurdu.

Borsa tarafından yapılan açıklamada, “Binance üzerinde alım satım için BCN/BNB, BCN/BTC ve BCN/ETH çiftleri şimdi hazır. BCN yatırmaya ve alım satıma şimdi başlayabilirsiniz.” denildi.

Borsa tarafından yapılan bu duyuruyla birlikte Bytecoin‘in fiyatı, pozitif yönde momemtum kazandı.

Binance’in henüz ortalamaya dahil edilmediği CoinMarketCap verilerine göre, duyuru öncesinde 0.0069 dolardan işlem gören BCN, duyuruyla birlikte yaklaşık yüzde 90‘lık bir yükselişle 0.013 dolara kadar çıktı. Binance üzerinde ise durum çok farklıydı. Artış yüzde 700‘leri buldu. BCN, şu sıralar Binance’de yüzde 500’lük bir artışla 0.17 dolardan işlem görüyor.

5
Bytecoin Tartışması / Ynt: Ve sonunda Binance deyiz !!!!!
« : Mayıs 08, 2018, 07:46:17 ÖS »
Kaptan uçuyoruz.

6
Litecoin / Ynt: Litecoin Cash Çıktı Ama Rağbet Görmüyor
« : Mart 20, 2018, 06:06:48 ÖS »
Litecoin - LTC 7.03% oranında yükselişe geçti. Şu an 612.5863TL / 155.8230 dolar

Litecoin altcoinini bu sayfadan güncel olarak takip ediyorum: https://piyasa.paratic.com/kripto-coin/litecoin/

Sizce Litecoin düşüş yapar mı?

T,öm coinlerle birlikte Litecoin'de yükselieşe geçecek. Sana önerim elinde varsa sabredip satmaman eğer yoksa maddi durumuna göre kaybetsende canının yanmayacağı oranda Litecoin dahil belli coinlere yatırım yapman olacaktır.

7
ABD’li Başsavcı Yardımcısı Rod Rosenstein Salı günü, Trump yönetimi hakkında konuşarak, hükümetin kripto para birimleri etrafında “kapsamlı bir strateji” üzerinde çalıştığını söyledi.

Rosenstein, bu hafta Financial Services Roundtable’ın bahar konferansında bir konuşma yaptı. Yaptığı konuşma sonrası geçilen soru-cevap oturumu sırasında kripto para birimi ve siber suçlar hakkındaki görüşleri soruldu. Yöneltilen soruları cevaplayan başsavcı yardımcısı, geçen hafta Adalet Departmanı tarafından açıklanan ve teknolojiyi içeren suçlarla ilgili bir strateji geliştirecek yeni bir siber suç gruplarına atıfta bulunarak, şu ifadeleri kullandı:

Alıntı
Bu planların birçoğu geleneksel finansal sistemden geçmeyen Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini içeriyor. Siber suç görev grubumuzla birlikte bazı çalışmalar yürütüyoruz. Bu çalışmaların genel kapsamda Kripto para piyasası ile başa çıkmak için bir strateji geliştirmek üzerine olduğunu söyleyebilirim.

Trump yönetimi siber suçların mutlaka iz bırakacağını görüşünde

Rod Rosenstein‘ın görev yetkisi, FBI, ABD Askeri Hizmetler ve Uyuşturucu İcra Dairesi başta olmak üzere bir dizi kolluk görevlisinin temsilciliğini içeriyor. Rosenstein, ayrıca, kripto para birimlerinin tamamen isimsiz – daha ziyade sahte –  oldukları görüşünü de kabul etmiyor. Aklama işleminin ise federal araştırmacıların kaynağa ulaşması için ipuçları bıraktığını düşünüyor.

Rosenstein yaptığı konuşmada ise şöyle devam etti:

Alıntı
Hepimiz suç eyleminin izini sürmenin yolları olduğunu biliyoruz. Genel olarak söylemek gerekirse, sadece bir siber aktivite değil, insanların izlerini bırakacak başka yolları olacaktır. Sonuçta, siber para birimiyle uğraşırken bile, onları eninde sonunda fiziksel paraya dönüştürmek ve aklamak isteyeceklerdir. Ve bu işlemleri izlemek için bir takım yollar mevcuttur.

Başsavcı yardımcısı, Adalet Bakanlığı’nın çabalarının önemli bir unsurunun, teknolojinin nasıl çalıştığını tam anlamıyla çözmek olduğu söyledi. Ayrıca bu gibi dijital yol izlemeye yönelik stratejilere ilişkin federal yetkileri eğitmenin de önemli bir unsur olduğunu dile getirdi. Çünkü yeni gelişen bu teknoloji de,  güvenliği sağlamanın önündeki en önemli engellerden birinin yeterli bilgi ve yeteneğe sahip olunmaması görüşünde. Sonuç olarak Rosenstein, suçluların devamlı kendini geliştirerek, her zaman bir adım önde olacağını düşünüyor.

8
Dünyanın dört bir yanından kanun adamları Bitcoin’in suç aktiviteleri için kullanıldığından bahsetti, bu süreçte kripto paralar hakkında bir bilgisizlik durumu olduğunu ortaya çıkarttı. Şimdi ise Europool daha da derine indi. Suçlular Bitcoin yerine farklı altcoinleri kullanmayı öğreniyor.

Suçlular Bitcoin’den, altcoin’e geçti

Eskiden Avrupa Polis Bürosu ve Uyuşturucu Birimi olarak bilinen Avrupa Birliği Yasama Uygulama İşbirliği Ajansı (Europol), sofistike suçluların alternatif kripto para birimine geçtiğinden ve araştırmacıların sadece Bitcoin’e odaklandığından endişe ediyorlar. Monero, Zcash ve Dash’in, AB kanun ajansının radarında görünmesi gerektiğini özellikle belirtiliyor.

Europol’ün bir siber suç analisti olan Jarek Jacubchek, Business Insider’a şunları söyledi:

Alıntı
Bitcoin’den, diğer kripto para birimlerine, daha yüksek düzeyde gizlilik sağlayabilecek oldukları için belirgin bir geçiş görebiliriz. Temelde, bu altcoin’leri kullanarak daha yüksek düzeyde bir gizlilik elde edebilirsiniz ve bu altcoinlerden bazıları, Monero gibi temel olarak gizlilik politikası kullanıyor. Gizli adresleri olmayan, şeffaf adresleri olan Dash gibi coinler de var. Ancak protokolünün bir parçası olan karıştırma işlemi var.

Suçlular için Bitcoin hâlâ başta

Bitcoin’den altcoin’e geçiş güya mevcut olan iki trend tarafından besleniyor. Birincisi; Bitcoin borsalarının finansal kurumlar tarafından para aklamaya karşı düzenlemelere ve baskıya maruz kalması. Borsalar, para aklamanın önüne geçmek için, kayıt olurken sizden kimlik fotoğraflarınızı ve kimlik bilgilerinizi istiyor. Haliyle bu da suçluları korkutuyor. İkincisi ise; polis kuvvetleri durumdan haberdar ve BTC adreslerini takip etmek için yeni yollar geliştiriyorlar. Buna ek olarak, birden çok kripto para arasında geçiş yaparak, suçlular araştırmacılardan izlerini daha iyi gizleyebilirler.

Tüm bunlara rağmen, yasalara saygılı vatandaşlar arasında da olduğu gibi orijinal kripto alışverişi içim kullanılan Bitcoin, suçlular arasında hâlâ en popüler. Kripto para nakil analizi firması Elliptic’in kurucu ortağı Tom Robinson şu ifadeleri kullandı:

Alıntı
Kripto para birimlerinde, yasa dışı faaliyetlerin büyük çoğunluğunun döviz kolaylığı ve daha gelişmiş altyapı nedeniyle hala Bitcoin üzerinden gerçekleşiyor.

9
Kendisinin Bitcoin’i icat eden Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden Craig Wright, Bitcoin hırsızlığı nedeniyle açılan bir dava ile karşı karşıya. Eski iş ortağından 5 milyar dolar değerinde Bitcoin çaldığı iddia edilen Wright, geçmişte ortağı Dave Kleiman ile beraber bir Bitcon madenciliği şirketi kurmuştu.

Kurulan bu şirket ile 550 bin ve 1.5 milyar arasında Bitcoin çıkaran ikilinin beraberliği daha sonra Kleiman’ın hayatını kaybetmesi ile son buldu. Kleiman’ın ailesinin iddiasına göre bu olaydan sonra Wright çıkardıkları Bitcoin’lerin kayıtlarını değiştirdi ve tarihlerini de geriye aldı. Düzenlenen belgelerle de ortağın herhangi bir kar payı olmadığı ortaya çıktı.

Craig Wright aile işe karşı karşıya

Dave Kleiman’ın ailesi şu an değeri 10 milyar dolar civarında olan Bitcoin’lerin iade edilmesini talep ediyor. Bunun yanı sıra şu sıralar Wright’ın da başının vergi suçu nedeniyle belada olduğu iddia ediliyor. Bitcoin’lerin vergi borçlarının kapatılması için kullanılmış olması da ortaya atılan iddialara göre muhtemel.

Gelen bilgilere göre Kleiman’ın ailesi dava dosyasında iddiaları destekleyecek birçok kanıta sahip. Mahkemeye sunulan bir e-maile göre Wright eski ortağının kardeşine, Kleiman’a ait 300 bin Bitcoin’in kendisinde olduğunu belirten bir mesaj atmış. Ancak bu paraların şirket giderleri için kullanıldığını söylemiş.

Davadaki iddialara göre, Wright’ın Dave’i kandırarak, Bitcoin ve Blockchain teknolojisi fikrinin mülkiyet haklarını çaldı. Buna ek olarak, Dave’in varlıklarını şirketlerine devrettiği iddiasıyla bir dizi sözleşme imzaladı ve tarihlerini geriye aldı. Bakalım davanın sonucunda neler yaşanacak.

Her ne kadar Satoshi Nakamoto’nun kim olduğu gizemini koruyorsa, Bitcoin’in Craig Wright ve Dave Kleiman tarafından yaratıldığı da iddia ediliyor.

10
Bitcoin / Yeni altın, Bitcoin olabilir mi?
« : Mart 02, 2018, 03:22:33 ÖÖ »
Bitcoin, yatırımcılar için güvenli bir liman olma yolunda yeni altın olarak güven vermeye devam ediyor.

Geçtiğimiz yıl Yatırımcıların Bitcoin almak için altın satmaya başlaması nedeniyle altın ve kripto para fiyatları arasında bir korelasyon ortaya çıktı. Analistler, fiyatların son zamanlarda bir düzeltmeye girmesine rağmen trendin devam etmesini bekliyorlar.

Kıymetli madeni sermaye Bitcoin’e yöneliyor

Ocak ayında yayımlanan 2017 Altın Araştırmasına göre Thomson Reuters analistleri, Aralık ayında fiyatları artan kripto paralara, değerli metallerden önemli miktarlarda sermaye yönlendirdiğini açıkladı. Rapor, perakende yatırımcıların günümüzde daha kısa bir yatırım ufku yaşadıklarını belirtiyor. Ayrıca birçok yatırımcının kripto para birimi ile işlem yapmanın cazibesine karşı koyamadığını da söylüyor.

RBC Sermaye Piyasaları stratejisti Christopher Louney, Fortune dergisine altın değeri ile kripto döviz fiyatları arasındaki potansiyel bir korelasyon olan gelişmenin oldukça yeni olduğunu açıkladı. Altının değeri ile kripto döviz fiyatları arasında potansiyel bir korelasyon olduğunu fark ettiğini belirtti.

Louney, daha önce herhangi bir ilişki bulunmuyor olsa da, eğilim 2017 sonunda ortaya çıktı ve 2018 başlarında devam etti. – Bitcoin fiyatı dört misli yükseldiğinde, yatırımcılar kripto para birimi satın almak için önemli ölçüde altın portföylerini adeta boşaltmışlardı.

Louney, korelasyonun küçük olduğunu ve altın fiyatlarının taşınması için henüz yeterli olmadığını da vurguladı. Ayrıca, yatırımcıların henüz güvenli liman olarak altın yerine Bitcoin tercih ettiklerini söylemenin erken olduğunu da dile getirdi. Geleneksel olarak ise makroekonomik faktörler, altın fiyatlarına etki ederek, borsa performansı gibi oyun alanına hâkim olmaya devam ediyor.

Louney, altın fiyatlarının artan hisse senedi getirileri nedeniyle yıla ortalama 1.303 dolarla başladığını, yıl boyunca ise düşük seviyelerde seyredebileceğini söyledi.

Bitcoin’i yeni altın olarak görmek için önünde uzun bir yol var

Christopher Louney, Bitcoin’in, yüksek volatiliteye sahip olması yanı sıra, diğer yatırım varlıklarına kıyasla nispeten bilinmeyen bir varlık olduğu görüşünde. Altın, buna kıyasla, kurumsal yatırımcılar ile iyi bir şekilde kurulmuş ve bol miktarda likiditeye sahiptir.

Bitcoin ticaret hacmi günlük ticarette 3 milyar doların üzerinde bir seviyeye ulaşırken, altın ticaret hacmi günde 250 milyar dolara ulaştı.

Bitcoin-altın korelasyonu zamanla artabilir. Gelişen ilişki, aynı zamanda araların ikame olabileceği anlamına da gelebilir. Bitcoin yatırımcıları zor zamanlarda kripto paralarına bağlı nakitlerini daha az volatiliteye sahip altın için kullanabilirler.

Ocak ayında bankanın müşterilerine gönderilen bir raporda, Goldman Sachs analisti Zach Pandl, Bitcoin talebindeki hızlı artışın, düzenlenen para sistemleri ve mevcut bankacılık altyapıları arasındaki artan memnuniyetsizlik nedeniyle tetiklendiğini yazdı.

Pandl, kripto para birimleri olgunlaşarak büyük bir varlık sınıfına dönüştüğü için uzun vadede Bitcoin gibi dijital para birimlerinin daha düşük getiri sağlayacağını, ancak altın ve diğer güvenli liman varlıkları gibi yüksek seviyede istikrarı göstereceğini belirtti.

11
Bay Lacher, Dağıtılmış Defteri Teknolojisinde, ulusun yerini belirlemek üzere tasarlanan İsviçre Hükümeti’nin politikalarına destek verdi ve bununla birlikte yıkıcı bir olguyu öncü olarak benimsemekle ilgili riskleri kabul etti.

Alıntı
Bence stratejik yön iyi, ancak sanki sisin içine giriyor. Öbür tarafta neyi göreceğinizi bilmiyorsunuz. Birçok hata yapılacak, ancak çok şey öğreneceğiz ve eminim başarılı olacağız.

İsviçre Ekonomi Bakanı Johann Schneider-Ammann, geçtiğimiz ay İsviçre’nin St. Moritz şehrindeki Crypto Finance Conference’da konuşurken “kripto ulusu” olmaya çalışılması gerektiğini söyledi. Konferans süresince, Schneider-Ammann sanal para birimlerini “dördüncü endüstriyel devrimin bir parçası” olarak nitelendirdi ancak kripto para birimlerinin düzenleyici gözetim gerektirdiğini belirlemek için çok erken dedi.

12
İsviçre borsasının başkanı Romeo Lacher, İsviçreli bir ulusal kripto para geliştirme lehinde konuştu. Lacher, önerilen E-Frank’ın geleneksel ekonomi sistemlerine göre fayda sağlayan bir ödeme sistemi içermesinin yanı sıra İsviçre ekonomisini destekleyeceğini belirtti.

İsviçre Borsası Başkanı E-Franc’ın geliştirilmesini savundu

İsviçre’nin borsasının başındaki isim Robert Lacher, ülkenin merkez bankası tarafından desteklenen İsviçreli bir kripto para akışının geliştirilmesi lehinde konuştu.

Lacher, devlet tarafından idare edilen bir kripto paranın geliştirilmesi için: “çok yönlü olabilecek” inancını belirtti ve borsanın böyle bir inisiyatif lehine güçlü bir destekleyici olacağını da sözlerine ekledi.

Alıntı
Merkez Bankası’nın kontrolü altındaki bir E-Franc, çok sinerji yaratacaktır. Bu yüzden ekonomi için iyi olur. Nakit parayı sevmiyorum.

Merkez Bankası, ulusal kripto para birimine ihtiyaç olmadığını düşünüyor

Başkan, sanal paranın yenilenmesinde ve benimsenmesinde lider olarak konumunu genişletmek açısından İsviçre için ulusal bir kripto paranın, varsayımsal gelişmesini mükemmel bir fırsat olarak nitelendirdi.

İsviçre Ulusal Bankası, Lacher’in yorumlarını yanıt olarak, bankanın ulusal bir kripto para geliştirme konusunda: “ihtiyaç olmadığını” söyleyen bir bildiri yayınladı. Mevcut nakitsiz ve nakit tabanlı ödeme sistemlerinin sorunsuz çalıştığını söyledi.

Bay Lacher’in, devlet tarafından idare edilen kripto para konusunda ki coşkusuna rağmen, borsanın sahipleri olan SIX Group kripto paralar ile işlem yapılmasına izin vermeyeceğini belirtti.

Alıntı
Aslında kripto para birimleri veya ICO ticaretini kabul etme planımız yok. Ancak, işletmelerimiz arasında Blockchain için bir çok avantaj gördük.

13
Bitcoin’in veya diğer kripto para birimlerinin, çok tehlikeli olduklarını düşünebilirsiniz. Ancak Microsoft’un kurucusu Bill Gates kripto paraların ölümcül olabileceklerine inanıyor.

Bir Reddit Ask Everything oturumunda, milyarder, kripto para birimlerinin benzersiz olduğunu söyledi. Çünkü insanlar ölümcül narkotik satın alımları yaparak ölümlere neden oldular.

Bill Gates kripto paralarla uyuşturucu alındığını belirtiyor

Gates şöyle konuştu:

Alıntı
Kripto para birimlerinin ana özelliği gizliliktir. Bunun iyi bir şey olduğunu düşünmüyorum. Hükümetlerin kara para aklama, vergi kaçakçılığı ve terörist finansmanı bulunmasını engellemesi gerekiyor. Şu anda kripto para birimleri fentanil ve diğer uyuşturucuları satın almak için kullanılıyor. Bu yüzden oldukça doğrudan bir şekilde ölüme neden olan nadir bir teknoloji.

Ayrıca, dijital para etrafındaki “spekülatif dalga”nın “süper riskli” olduğunu da belirtti.

Bu hafta başlarında Avrupa Birliği kripto para birimlerini düzenlemek ve sanal para ticaretini azaltmayı düşündüğünü açıklamıştı

Geçtiğimiz yıl bazı kripto yatırımcılarının, Bitcoin’in veya diğer dijital paraların çılgınca dalgalanan fiyatından para kazandığını söyleyebiliriz. Bazı yatırımcılar ise ağır kayıplara maruz kaldı.

Bitcoin fiyatı, inişli çıkışlı bir yıldan sonra 10.600 doları buldu. Geçen senenin aralık ayında neredeyse 20.000 dolar yüksek bir seviyeye yükselen değerinin %70 kadar gerilediğini görmüştük.

14
XAIN’in kurucuları Leif-Nissen Lundbaek ve Felix Hahmann, otomotiv endüstrisinde ilk kez adlarını duyuracaklar.

Bu iki başarılı isim, daha önce Oxford Üniversitesi ve Imperial College London ile kripto para madenciliğinin elektrik tüketimini azaltan bir Blockchain sistemi üzerinde çalışıyorlardı. Haliyle Blockchain tabanlı uygulamaları otomobillere entegre ederken ortaya ne denli başarılı bir proje çıkarabileceklerini hayal edebiliyoruz. Özellikle Porsche’nin otomobilleri söz konusu olduğunda, tablo çok daha heyecan verici.

15
Porsche henüz kendi kripto para birimini açıklamadı, hatta ima dahi etmedi. Fakat otomotiv devinin sektöre bu şekilde dalacağının hayali bile muhteşem.

Asıl soru şu: Bu XAIN şirketi kim ve ilk etapta Blockchain bölümünü yönetmek için Porsche ile olan anlaşmayı nasıl sağladılar?

Geçmişe kısa bir bakış attığımızda, şirketin 2017 yazında düzenlenen ve 100 yarışmacının katıldığı Blockchain merkezli Porsche İnovasyon Yarışması’nı kazandığını görüyoruz. Yarışmadan sonra farklı departmanlardaki ekipler, araçların bilgisayar sistemlerine entegre edilecek uygulamalar geliştirmek üzere Porsche ile çalışmaya başladılar.

Sayfa: [1] 2 3 ... 45