Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Haberler: Forumumuz yenilendi ve artık daha dinamik. Sürekli güncel içeriklerle giderek büyümeye devam ediyor. Bizimle birlikte olan herkese çok teşekkür ederiz!


Gönderen Konu: Myetherwallet ( Mew) Nasıl Oluşturulur?  (Okunma sayısı 271 defa)

FelisLeo

  • Global Moderator
  • Editör
  • *****
  • İleti: 74
  • Aktivite:
    0%
  • BCN: 1
    • Profili Görüntüle
Myetherwallet ( Mew) Nasıl Oluşturulur?
« : Şubat 12, 2018, 12:16:39 ÖÖ »
Mew Nedir ?

Bildiğiniz üzere ethereum alt yapısını kullanarak çıkan yüzlerce coin mevcut. Bu cüzdanımız ile hepsini saklayabiliyoruz kolayca. Açık kaynak kodlu olduğundan dolayı alt yapısını desteklediği sürece buraya aktarabiliyoruz. Exchange'lere aktarılmamasının temel sebebi budur. Exchange'lerdeki ethereum destekli coinlerin hepsinin deposit adresleri aynıdır ancak bütün coinleri desteklememesinden dolayı oralara transfer edilmemelidir. Çünkü aynı alt yapıyı kullanması demek, aynı coin olduğunu göstermez. Belli bir kısmı aynıdır geri kalan kısmı ise çıkarılmış coine has dizayn edilmiştir.

Nasıl Alınır?

www.myetherwallet.com a giriyoruz.Bir şifre belirleyip “Create New Wallet” basıyoruz (şifrenizi unutmayınız!)Download Keystore File (UTS/JSON) bunu indiriyoruz. İndirmez ise çıkan yazıları kopyalayıp güvenli bir yere kaydediyoruz ve “I understand. Continue.” diyoruz. İleride private kodumuzu unutursak diye bunu indirmeliyiz. Bir önceki adımda belirlediğimiz şifre ve bu dosya ile cüzdanımıza alternatif olarak erişebilmemiz için çok önemli.Verilen Private key’i çok güvenli bir yerde saklıyoruz. Bunu internette ya da bilgisayarda saklamanızı değil, bir kağıda yazmanızı öneriyoruz. Çünkü Private Key’e erişebilen birisi, paranıza da erişim sağlamış oluyor. Bunu normal kağıda yazın ya da çıktısını alıp saklayın.

Erişim Nasıl Sağlayacağız?Üst menüden “Send Ether & Tokens” bölümüne girip soldan private key ile giriş tikine basıyoruz ve private key’i kutucuğa yapıştırıyoruz.Sağ bölümdeki 0 ile başlayan kısım Ethereum cüzdan adresiniz. Artık cüzdanınızı oluşturdunuz ve istediğiniz zaman myetherwallet.com adresinden private keyinizle giriş yapabilirsiniz. Alternafi olarak da yukarıda bahsettiğim gibi dosya ve baştaki belirlenmiş şifreniz ilede erişebilirsiniz.

Genellikle bu cüzdan günümüzde airdroplardan gelen bonusları almak için kullanılmakta.

Telegram Airdrop Grubu
 

Related Topics

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
8 Yanıt
685 Gösterim
Son İleti Kasım 20, 2017, 11:23:21 ÖS
Gönderen: beowulf
0 Yanıt
343 Gösterim
Son İleti Şubat 12, 2018, 12:13:19 ÖÖ
Gönderen: FelisLeo
0 Yanıt
274 Gösterim
Son İleti Şubat 21, 2018, 04:46:04 ÖÖ
Gönderen: colonel
0 Yanıt
123 Gösterim
Son İleti Şubat 22, 2018, 12:14:17 ÖÖ
Gönderen: amigo
0 Yanıt
174 Gösterim
Son İleti Şubat 22, 2018, 12:14:37 ÖÖ
Gönderen: amigo