Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Haberler: Forumumuz yenilendi ve artık daha dinamik. Sürekli güncel içeriklerle giderek büyümeye devam ediyor. Bizimle birlikte olan herkese çok teşekkür ederiz!


Gönderen Konu: Marshall Adaları Cumhuriyeti kendi kripto parası Sovereign’i duyurdu  (Okunma sayısı 145 defa)

beowulf

  • El Patron
  • ***
  • İleti: 653
  • Aktivite:
    0%
  • BCN: 3
    • Profili Görüntüle
Marshall Adaları Cumhuriyeti’nden iki hükümet yetkilisi, 28 şubat tarihinde Bloomberg ile yaptıkları röportajda kendilerine ait kripto para Sovereign’i çıkaracaklarını duyurdu.

Konuşan iki yetkiliden biri, Senatör Kenneth Kedi, Pasifik ülkesinde parlementonun bu hafta çıkarılacak kripto para birimini Sovereign (SOV) olarak adlandırılacağını onayladığını söyledi.

Marshall Adaları şu anda Amerikan dolarını resmi para birimi olarak kullanılmakta. Sovereign kripto parası, doların yanına bir alternatif para birimi olacak. Kedi Bloomberg’e, konsey tarafından nihai onay alması durumunda ICO olarak projelendirilerek çıkış yapacağını söyledi.

Sovereign, Marshall Adaları için büyük bir adım olacak

Başkan yardımcısı David Paul’un Bloomberg’e verdiği demeçte, 2018 yılı sonundan önce devlet tarafından çıkarılacak olan yeni kripto paranın özellikle ülkenin uzun vadeli ihtiyaçlarını hedef alacağını söyledi.

Bu açıklamalar Venezuela’nın petrol destekli kripto para projesi olarak başlatılan Petro ile aynı saatte gerçekleşirken, Türkiye ve İran da kendi ulusal kripto para birimlerini çıkarmak istediklerini açıklamıştı.

Bu arada Sovereign, ülkede yaşayan 53 bin vatandaşın ihtiyaçlarını nispeten daha küçük bir ölçekte ele alacaktır. Rapora göre ICO’dan sağlanacak nakit gelir, ABD tarafından gerçekleştirilen nükleer testlerden dolayı mağdur olan vatandaşların sağlık masraflarına ayrılacak.

Başkan Hilda Heine bu konuda şunları söyledi:

Alıntı
“Bu olay halkımız için tarihi bir adımdır. Nihai olarak doların yanı sıra kendi para birimimizi kullanırız. Yani bu adım bir bakımdan ulusal özgürlüğümüzü pekiştirecektir diyebiliriz.” 

Related Topics

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
1 Yanıt
180 Gösterim
Son İleti Şubat 18, 2018, 01:18:32 ÖÖ
Gönderen: beowulf
0 Yanıt
147 Gösterim
Son İleti Şubat 22, 2018, 12:01:20 ÖÖ
Gönderen: beowulf
0 Yanıt
138 Gösterim
Son İleti Şubat 23, 2018, 02:18:16 ÖÖ
Gönderen: beowulf
0 Yanıt
237 Gösterim
Son İleti Mart 01, 2018, 04:30:39 ÖÖ
Gönderen: beowulf
0 Yanıt
213 Gösterim
Son İleti Mart 02, 2018, 03:43:58 ÖÖ
Gönderen: siyahbeyaz